Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbo organizavimo gerinimas: gydymo skyriuje VšĮ "Druskininkų gydyklos"

Darbo organizavimo gerinimas: gydymo skyriuje VšĮ "Druskininkų gydyklos"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Santrauka. Darbo tikslas - išsiaiškinti darbo organizavimo problemas VŠĮ Druskininkų gydyklos gydymo skyriuje bei jų įtaką veiklos rezultatams. Summary. Įvadas. Įmonės charakteristika. Problemos analizė. Darbo organizacijos gerinimo problemos. Klientų aptarnavimo problema. Darbo procesas ir eiga. Darbo pasidalijimo problema. Darbo laiko panaudojimo problema. Darbuotojo darbo įvertinimo ir darbo užmokesčio ryšio problema. Tyrimai ir jų rezultatai. Darbo procesas, jo eiga ir dokumentacija druskininkų gydyklos gydymo skyriuje. Darbo pasidalijimas. Darbo laiko panaudojimas gydymo skyriuje. Darbuotojo darbo vertinimo ir užmokesčio ryšys. Druskininkų gydykloje. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Žmogus savo darbu sukuria produktą, atlieka paslaugas, atranda naujus, tobulina esamus gamybos procesus. Be darbo nieko nebūtų ir žmogaus, kuriančio savo gyvenimo sąlygas. Per žmonijos gyvenimo istoriją keitėsi darbo pobūdis ir sąlygos.
Kylant mokslo ir technikos pažangai, žmogaus darbas darosi sudėtingas, lengvėja, tačiau reikalauja geresnių specialių žinių. Darbu galima pavadinti kiekvieną žmogaus sąmoningą veiklą, nukreiptą į tam tikrą tikslą, kuriuo siekiant vartojama fizinė ir protinė energija. Taigi darbu vadiname žmonių pastangas, reikalingas prekėms gaminti ir paslaugoms atlikti.
Tinkamas darbas yra suprantamas ne tik kaip kokybiškai įvairių įrengimų ar prietaisų atliekami darbai. Efektyviam darbui didelę įtaką daro ir darbuotojas. Anot S. Butkaus, žmogus pajunta savo ryšį su organizacija ir suvokia organizacijos tikslus kaip savo paties. Atitinkamai kvalifikaciniu požiūriu parengus, apmokius ir techniškai aprūpinus darbuotoją, jis gali visiškai patikimai kontroliuoti savo darbo procesą, prireikus imtis koreguojančių veiksmų ir taip garantuoti numatytus darbo rezultatus. Darbuotojas pats gali tinkamai kontroliuoti savo darbą, jį organizuoti. [4, 124psl]
Tačiau neretai įmonėse susiduriama su darbo organizavimo problemomis, kurių pats vienas darbuotojas nepajėgus išspręsti, nes darbo efektyvumas yra gerinamas atsižvelgiant ne tik į vieno darbuotojo veiksmus, bet ir į visos įmonės ar padalinio darbo laiko panaudojimą, funkcijų paskirstymą ir pan. Šios problemos yra aktualios visoms organizacijoms ir įstaigoms, kurios siekia pagerinti darbo organizavimą, o tuo pačiu ir veiklos rezultatus. Taigi savo darbe išsiaiškinsime teorinius aspektus ir juos pritaikysime analizuojant VšĮ Druskininkų gydyklos gydymo skyriaus darbo efektyvumą.

VšĮ Druskininkų gydykla – pagrindinė kurortinio gydymo įstaiga, įkurta 2001 m. kovo 29 d. ir 2003 m. atidaryta po rekonstrukcijos. Tai didžiausia ir moderniausia miesto gydykla, esanti kurorto senamiesčio centre.
Druskininkuose yra daug gydymo įstaigų, pavyzdžiui: "Eglės", ,,Draugystės", ,,Dainavos", ,,Lietuvos", ,,Saulutės", "Baltarusijos" sanatorijos, SPA ,,Vilnius" ir kt. Nors VšĮ Druskininkų gydykla turi tiek daug konkurentų, tačiau tai netrukdo sėkmingai šios organizacijos veiklai, kuri yra organizuojama vadovaujantis Lietuvos respublikos (LR) Sveikatos sistemos, Sveikatos priežiūros įstaigų, Sveikatos draudimo, Pacientų teisių ir žalos atlyginimo ir kitais įstatymais, LR Vyriausybės nutarimais bei kitais teisės aktais ir normatyviniais dokumentais.
2004 m. gruodžio 16 d. Valstybinis turizmo Departamentas prie Ūkio ministerijos paskelbė konkurso ,,Sėkmingiausias 2004 m. turizmo projektas" nugalėtojus. Tarp poilsio įstaigų, kempingų, poilsio namų bei sveikatinimo įstaigų triumfavo VšĮ Druskininkų gydykla.
Šios įstaigos pagrindinis tikslas yra Lietuvos respublikos gyventojų sveikatos gerinimas bei ligų prevencija, siekiant sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą, gera savijauta, kūno ir dvasinė harmonija. Gydyklos veikla apima kurortinio gydymo ir sveikatinimo kryptis. Kurortinis gydymas – tai gydomojo purvo vonios, natūralaus gydomojo mineralinio vandens vonios (,,Sūručio", ,,Grožio", ,,Sveikatos", perlinės, angliarūgštės, vaistažolių, terpentino vonios), povandeninis masažas, kineziterapija vandenyje ir salėje, klasikinis masažas, krioterapija, fizioterapija, inhaliacijos ir kt. bei sveikatinimo kompleksai, kuriuos sudaro maudymasis mineralinio vandens baseine su srovėmis, šveičiamasis kūno masažas, garinė pirtis ir relaksacinis masažas. [5] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-20
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis75.35 KB
Autoriusdoovilyte
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. E. Paulavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo organizavimo gerinimas gydymo skyriuje VsI Druskininku gydyklos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. E. Paulavičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą