Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Vadovavimas ir vadovavimo stiliai

Vadovavimas ir vadovavimo stiliai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Aprašymas

Įvadas. tikslas – supažindinti su vadovavimu ir vadovavimo stiliais. Šiam tikslui išsikėlėme šiuos uždavinius. Vadovavimas – svarbiausioji vadybos funkcija. Vadovavimo esmė. Vadovavimas: geras, geresnis, geriausiais. Naujas vadovavimo apibrėžimas. Vadovavimo teorijų apžvalga. Vadovavimo funkcija vedybos teorijose. Personologinės vadovavimo teorijos. Kognityvinės vadovivomo teorijos. Vadovavimo stiliai. Vadovavimo stiliaus samprata ir elementai. Vadovavimo stilių apžvalga. Autokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Liberalinis vadovavimo stilius. Valdymo stiliaus efektyvumas. Išvados.

Ištrauka

Vadyba – tai specifinė darbinės veiklos rūšis, susiformavusi darbo pasidalijimo procese, pradėjus žmonėms burtis į bendro tikslo siekiančias grupes. Vadovavimo specifika reiškiasi tuo, kad išsiskiria žmogus ar asmenų grupė, liamenti kitų žmonių veiksmus ir pastangas, realizuojant bendrą tikslą, kad kuo efektyviau būtų panaudoti visi turimi ištekliai. Taigi vadovavimas – tai procesas, telkiantis žmones siekti ir realizuoti tam tikrus tikslus.
Tai pat vadovavimas yra viena iš labai sudėtingos vadovo veiklos funkcijų, tai ypatinga veikla, kuri neorganizuotą minią paverčia efektyviai, tikslingai ir našiai dirbančia grupe. Tai ne kas kita, kaip žmonių nuteikimas dirbti, ir vienintelis būdas tai padaryti – bendrauti su jais. Galiausiai tai menas suteikti žmonėms tai, ko jiems reikia ir ko jie nori. Kartu tai yra gavimas to, ko vadovui reikia ir ko jam reikia.
Vadovavimas – tai ypač svarbi ir sudėtinga funkcija ypač aktuali šiais laikais.
Temos tikslas – supažindinti su vadovavimu ir vadovavimo stiliais. Šiam tikslui išsikėlėme šiuos uždavinius:
• trumpai aptarti vadovavimo esmę;
• ažvelgti vadovavimo teorijas;
• išsamiai išanagrinėti vadovavimo stilius.
Litertūros šaltinių radome pakankamai daug, pasirinkę, mūsų manymu, tinkamiausius be didelių sunkumų išnagrinėjome šią temą, daugiausiai naudodami teorinius tyrimo metodus.

Vadovavimas yra viena svarbiausių vadovo funkcijų, susijusių su tarpasmeniniais valdymo aspektais, padedanti pavaldiniams suprasti įmonės tikslus ir efektyviai jų siekti. Vadovas atskirų individų visumą paverčia tikslingai ir efektyviai dirbančia žmonių grupe.
Gero, efektyviai dirbančio vadovo problema teoriniu ir praktiniu požiūriu dar vis lieka aktuali ir iki šių dienų. Koks turi būti, kokiomis savybėmis turi pasižymėti, kaip turi elgtis efektyviai dirbantis vadovas? Visa tai klausimai, į kuriuos reikia atsakyti, siekiant tobulinti organizacijų valdymą.
Vadovai – tai ypatingą vietą organizacijų valdyme užimantys žmonės. Viena vertus, jie yra organizacijų savininkų samdyti žmonės, turintys realizuoti organizacijų tikslus, antra, jie vadovauja kitų samdomų darbuotojų veiklai ir yra atsakingi už sėkmingą jų darbą. Tokia vadovų padėtis sąlygoja jų veiklos sudėtingumą ir įvairiapusiškumą. Vadovai įgyvendina organizacijų tikslus, ne patys tiesiogiai dalyvauja darbo procese, bet vadovaudami ir derindami kitų, jiems pavaldžių žmonių pastangas. Tai rodo ir daugelio vadybos teoretikų pateikiami vadovų veiklos apibrėžimai.
Vadovų darbas labai priklauso ir nuo jų užimamos hierarchinės padėties. Aukščiausiojo lygio vadovai daugiausia užsiima kardinaliais, strateginiais sprendimais, vidurinio lygio vadovai – taktiniais sprendimais, o žemesniojo lygio vadovai – jų realizavimu. Todėl kartais gali atrodyti, kad įvairių vadovų veikloje bendrų dalykų yra mažiau negu skirtumų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-09-23
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis29 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis312.21 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Kalvaitis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vadovavimas ir vadovavimo stiliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 29 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Kalvaitis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą