Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Įmonės materialiųjų išteklių valdymo ypatumai: fotografijos paslaugos UAB "Fotoexpress"

Įmonės materialiųjų išteklių valdymo ypatumai: fotografijos paslaugos UAB "Fotoexpress"

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Valdymo esmė. Materialiųjų išteklių planavimas. Pasiruošimas planuoti. Materialiųjų išteklių organizavimas. Aktyvinimas ir vykdymas. Išteklių kontrolė. Valdymo funkcijų klasifikavimas pagal autorių nuomones. Materialiųjų išteklių ypatumai. Materialiųjų išteklių vadyba įmonėje UAB "Fotoexpress". Naudojami ištekliai. Materialūs ištekliai. Technologiniai ištekliai. Finansiniai ištekliai. Žmogiškųjų išteklių sąsaja su materialiaisiais. Organizacijos materialiųjų išteklių planavimas. Įmonės materialiųjų išteklių organizavimas. Organizacijos veiklos skatinimas siekiant išteklių taupymo. Organizacijos materialiųjų išteklių kontrolė ir reguliavimas. Atlyginimo sistema. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienai įmonei egzistuoti pagrindą sudaro įvairūs ištekliai: finansiniai, žmogiškieji, materialieji, techniniai. Skirtingi autoriai juos rūšiuoja vis kitaip, tačiau akivaizdu, kad visi šie ištekliai yra vienodai svarbūs sėkmingai verslo ar kitai veiklai, nes kuo naujesni ir kokybiškesni techniniai ištekliai būtini gamybai, paslaugų teikimui, darbuotojų atlyginimams apmokėti būtini finansiniai ištekliai, o visam darbui atlikti, jam suplanuoti ir vykdyti, kontroliuoti - būtini žmogiškieji ištekliai, kuriuos sunkiausia valdyti.
Taigi mano namų darbo tema yra materialieji ištekliai. Juos sudaro: įmonės ilgalaikis (naudojamas ilgiau nei metus) turtas ir trumpalaikis (kuris sunaudojamas greičiau nei per metus). Ilgalaikį turtą sudaro automobiliai, techninė įranga ir įrengimai, patalpos, pastatai ir t.t. Trumpalaikiam turtui galima priskirti atsargas, žaliavas, nebaigtus gaminti gaminius bei kitą materialųjį turtą, turimą įmonės. Materialiųjų išteklių valdymas reikalauja nemažai pastangų, kadangi šių išteklių grupė yra brangiai kainuojanti ir netinkamas naudojimas ar sandėliavimo sąlygos gali sugadinti ar kitaip neigiamai paveikti turimus išteklius. Tuomet įmonę lydės nuostoliai. Kad materialieji ištekliai būtų naudojami ir saugomi tinkamai, jie, kaip ir kiti įmonės ištekliai įtraukiami į įmonės veiklos planavimą, organizavimą, aktyvinimą ir vykdymą, kontrolę. Įmonėse dažnai šios vadybos funkcijos neskirstomos pagal išteklius, o sujungiamos į vieną planą, tačiau reiktų apgalvoti kiekvieną išteklių grupę ir plane turėtų atsispindėti veikla su visais ištekliais, kadangi jų ypatybės ir savybės skiriasi. Mano manymu, bene svarbiausias valdymo etapas yra kontrolė, kadangi darbuotojas dažniausiai siekia savo tikslų, kurie skiriasi nuo įmonės tikslų, todėl būtina kontroliuoti ar visas išteklių naudojimas vyksta pagal nustatytas normas ir darbuotojas nepiknaudžiauja savo darbo padėtimi ir nešvaisto išteklių.
Praktinei daliai pasirinkau fotografijos paslaugas teikiančią įmonę UAB "Fotoexpress", kuri taip pat naudoja materialiuosius išteklius ir jų planavimui, organizavimui ir kontrolei skiria labai didelį dėmesį, nes jei atsargos bus netinkamai sandėliuojamos, jos bus nebetinkamos naudojimui, taigi įmonė patirs nuostolius. Taip pat įmonė turi ir kitų materialiųjų išteklių: lengvąjį transportą, patalpas, įrangą, kompiuterius ir k. t. kurie yra gyvybiškai svarbūs vykdant įmonės veiklą. Taigi tinkamas išteklių valdymas yra labai svarbus įmonės sėkmei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis91.37 KB
AutoriusDomantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasSkačkauskienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Imones materialiuju istekliu valdymo ypatumai [speros.lt].docx
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Skačkauskienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą