Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Darbuotojų įtraukimas į organizacijos valdymą: priežastys ir metodai

Darbuotojų įtraukimas į organizacijos valdymą: priežastys ir metodai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinės darbuotojų įtraukimo į organizacijos valdymą vadybos kryptys. Priežastys sąlygojančios darbuotojų įtraukimą. Priežasčių sąlygojančių darbuotojų įtraukimą į valdymą analizė. Darbuotojų įtraukimo į valdymą metodai ir jų pritaikymas. Darbuotojų įtraukimo į valdymą metodų taikymas skirtingos paskirties organizacijose. Pasirinktų organizacijų darbuotojų įtraukimo į valdymą ir jų pasitenkinimo darbu santykio tyrimo metodika. Įtraukimo į valdymą ir pasitenkinimo darbu santykio tyrimo kriterijų parinkimas. Vadų ir jaunesniųjų štabo karininkų kursų darbuotojų įtraukimo į valdymą ir savijautos analizė. Vievio vaikų lopšelio – darželio "Eglutė" darbuotojų įtraukimo įvaldymą ir savijautos analizė. UAB "Komparsa" darbuotojų įtraukimo įvaldymą ir savijautos analizė. Apibendrinimas. Bendrosios išvados. Siūlymai.

Ištrauka

Temos aktualumas. Vykstantys geopolitiniai procesai, besikeičianti ekonominė situacija ir visuotinė globalizacija – iššūkis šiuolaikinės organizacijos konkurencingumui. Sudėtingų procesų numatymas, jų tęstinis planavimas apimantis organizacijos strategijos, veiklos krypties ar atskiro segmento formavimą ir privalo užtikrinti veiklos nenutrūkstamumą ir tęstinumą. Veiklos strategijos planavimas neatsiejamas nuo įmonės socialinės politikos, kas įgalina žmones dirbti siekiant bendro tikslo – organizacijos darbo našumo ir produkto konkurencingumo didinimo, racionaliai išnaudojant turimus žmogiškuosius išteklius ir mažinant gamybines sąnaudas. Norint suprasti kaip ir kokiais principais valdomos organizacijos reikia suvokti žmonių socialinės elgsenos sistemos pokyčius užtikrinančio poveikio svarbą. Įmonės socialinė politika formuoja darbo santykius ir įtakoja darbinę atmosferą kuomet gamybiniai santykiai palaipsniui virsta tarp asmeniniais, tarp grupiniais ar tarp organizaciniais, o bendra žmonių veikla sujungia darbo priemones su darbo dalyku. Racionalus žmogiškųjų išteklių naudojimas susijęs su transformacijos procesais, kuriais siekiama formuoti naują žmogiškųjų išteklių kokybę:
- naują socialinės elgsenos, individualios, grupinės ir kolektyvinės mąstysenos logiką;
- naują profesinės kvalifikacinės kokybės lygį;
- aukštesnę inovacinių potencijų ir kūrybingumo pakopą.
Paprastai darbinė veikla reikalauja tiek fiziologinės, tiek psichologinės įtampos. Fiziologiniu požiūriu minėta įtampa pasireiškia įvairiomis fiziologinėmis funkcijomis atpalaiduojančiomis energiją slypinčią žmoguje, o psichologiniu požiūriu darbas pasireiškia sąmoningais poelgiais, kuriais žmogus kontroliuoja ir sąlygoja savo veiklą, kreipdamas ją norima linkme. Todėl svarbu, kad vadovas suvoktų, darbuotojo sąmoningumo ir suinteresuotumo darbu svarbą, kadangi suinteresuotas darbuotojas pasieks geresnių darbo rezultatų nei nesuinteresuotas. Pažangios organizacijos, vertinančios savo žmogiškųjų išteklių potencialą stengiasi didinti darbuotojų suinteresuotumą atliekamo darbo rezultatais ir kokybe. Tam naudojamos įvairios skatinimo (motyvavimo) priemonės, suteikiančios darbuotojams stimulą siekti geresnių rezultatų. Reikia pažymėti, kad atsakomybės pasidalijimas įtraukiant darbuotojus į organizacijos valdymą, taip suteikiant jiems galimybę pajusti savo "svorį" ir reikšmingumą – viena svarbiausių sąmoningumo ir suinteresuotumo darbu skatinimo priemonių, kuomet darbuotojams sudaromos sąlygos įtakoti darbo procesus ir stebėti asmeninį indėlį bendrame organizacijos fone. Tokiu atveju itin svarbus pozityvus vadovo požiūris į darbuotojus ir nuolatinis poveikis įtraukiant juos į organizacijos valdymą, skatinant teigiamus socialinės elgsenos pokyčius, gerinant organizacijos mikroklimatą ir užtikrinant darbuotojų pasitenkinimą darbu.
Galima vienareikšmiškai teigti, kad šiuolaikiniam vadybininkui, norint išlikti lanksčiam ir sugebėti laiku reaguoti į nuolat kintančią situaciją, būtina žinoti kokias poveikio priemones, kokius valdymo metodus ir vadovavimo stilius taikyti atitinkamoje situacijoje, siekiant užtikrinti geriausių rezultatų pasiekimą minimaliomis sąnaudomis.
Tyrimo problema. Negatyvi vadovo pozicija pavaldinių (darbuotojų) atžvilgiu, valdymo metodai ir stiliai užkertantys kelią darbuotojų įtraukimui ir sąlygojantys neigiamą darbo atmosferą bei pasitenkinimo darbu nebuvimą.
Tyrimo objektas. Darbo santykiai įtakojantys darbuotojų įtraukimą ir užtikrinantys gerą darbuotojo savijautą bei pasitenkinimą darbu.
Tyrimo dalykai:
- priežastys sąlygojančios darbuotojų įtraukimą į organizacijos valdymą;
- organizacijos valdymo metodų ir stilių įtaka darbuotojų įtraukimui į valdymą;
- darbuotojų suinteresuotumo darbu skatinimo priemonės ir būdai;
- darbuotojų įtraukimo į organizacijos valdymą metodai;
- tarptautinės vadybos praktikos pritaikymas;
- darbuotojų įtraukimo metodų taikymas skirtingos paskirties organizacijose;
- darbuotojų įtraukimo įtaka jų savijautai ir pasitenkinimui darbu.
Tyrimo tikslas. Pagrindinis darbo tikslas nustatyti darbuotojų įtraukimo į organizacijos valdymą priežastis ir metodus bei jų santykį su organizacijos darbuotojų pasitenkinimu darbu.
Tyrimo uždaviniai:
- nustatyti priežastis sąlygojančias darbuotojų įtraukimą į organizacijos valdymą ir atlikti jų analizę;
- nustatyti darbuotojų įtraukimo sąlygas ir galimybes vadovaujantis tarptautine patirtimi;
- atlikti skirtingų organizacijų įtraukimo į valdymą sąlygų ir galimybių tyrimą bei gautų duomenų analizę;
- nustatyti pasirinktų organizacijų darbuotojų įtraukimo į valdymą ir jų pasitenkinimo darbu santykį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis47 puslapiai 
Literatūros šaltiniai40 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis213.97 KB
Autoriusausriusb
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju itraukimas i organizacijos valdyma priezastys ir metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 47 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 4 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą