Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Organizacijos struktūros sąvoka, tipai, pranašumai ir trūkumai

Organizacijos struktūros sąvoka, tipai, pranašumai ir trūkumai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Organizacijos struktūros samprata ir valdymo butinybė. Organizacijos valdymo lygiai. Organizacijos struktūrų tipai. Linijinė struktūra. Funkcinė struktūra. Štabinė struktūra. Matricinė struktūra. Išvados.

Ištrauka

Organizacija – tai visuomenės pagrindas. Žmogus visą gyvenimą praleidžia įvairiose organizacijose. Mes gimstame ligoninėse, įgyjame išsilavinimą mokyklose, universitetuose, esame įvairių organizacijų teikiamų paslaugų ir produktų vartotojai ir t.t Atitinkamos organizacijos įtakoja mūsų gyvenimą.
Joks žmogus, kokia iškili asmenybė jis bebūtų, negali gyventi ir veikti visiškai izoliuotai, savarankiškai. Net grupė ar komanda negali gyventi nepriklausydama nuo kitų grupių. Grupės jungiasi į organizacijas. Išimtinais atvejais organizacija gali būti vientisa lyg monopolis. Tačiau dažniausiai organizacija – tarsi blokinis, karkasinis darinys. Žmonėms joje būtina organizuotis bendrai veiklai.
Organizacijos, kaip ir žmonės, turi savo charakterius. Kiekvienoje organizacijoje egzistuoja bendro gyvenimo, tarpusavio santykių vertybių skalė, kuri sąlygoja dirbančiųjų elgseną.
Kai organizacijos valdymas orientuotas į valdžią, valdymas nukreiptas į administravimą, eksploatuojami žmonės, vadovai negali kontroliuoti žmonių lojalumo organizacijai.
Kai organizacijos valdymas nukreiptas į vaidmenį, tai organizacijoje sukuriama daugybė instrukcijų, reglamentuojančių, kada ir kaip žmogus turi elgtis.
Jei organizacijos valdymas orientuotas į darbą, tai viskas pajungta tikslui siekti verčiant žmones nenuilstamai dirbti. Na, ir dar vieno tipo organizacijos orientuotos į žmogų, į žmonių interesus. Toks valdymo tipas vienija žmonių tikslus siekti bendro organizacijos tikslo.
Darbo tikslas: Išsiaiškinti organizacijos struktūros sąvoką ir išanalizuoti struktūros tipus, jų pranašumus ir trūkumus.
Darbo uždaviniai:
• Aptarti organizacijos struktūros sąvoką.
• Išnagrinėti struktūros tipų apibendrinimą.
• Aptarti organizacijos valdymo lygius.
• Pateikti struktūrų pranašumus ir trūkumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis3.28 MB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasŠiaulienė
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasMažeikių studijų centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Organizacijos strukturos savoka tipai pranasumai ir trukumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Šiaulienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą