Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Karjeros sąlygos Lietuvoje

Karjeros sąlygos Lietuvoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Karjeros samprata ir planavimas. Karjeros galimybės. Karjeros siekimo problemos Lietuvoje. Karjeros galimybės Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus svajoja apie aukštų pareigų užėmimą, visuomenės pripažinimą ir gyvenimą be rūpesčių. Tačiau retas žmogus planuoja savo ateitį ir karjerą, laukia, kol kažkas tai padarys už juos. Tai yra klaidingas požiūris, kadangi, karjera yra kiekvieno žmogaus individualus gyvenimo planas, kaip pasiekti to, kad jaustų pilnavertį savęs realizavimą. Kai kurie žmonės dirba eilę metų tą patį darbą ir yra daugiau ar mažiau patenkinti, bet svajoja apie karjeros aukštumas. Žmogus sklandžiai gali siekti karjeros tik tuo atveju, jei dirba mėgstamą darbą ir mato save profesionalu pasirinktoje srityje.
Jauno žmogaus akimis, darbas yra pirmiausia tai, kas suteikia jam pragyvenimo šaltinį, saviraiškos galimybę, ugdo kūrybingumą, suteikia praktinių žinių ir įgūdžių. Jeigu darbas yra nemalonus, žmogus praras motyvaciją dirbti, t.y. darys klaidas, prastai vykdys darbo užduotis ir pan. Dažnai žmonės darbą renkasi dėl prestižo (kitų žmonių sukurtos nuomonės, įvaizdžio), nepagalvodami apie tai, kad norint būti geru tos srities specialistu, reikės nuolat save ugdyti, mokytis, nuolat atnaujinti savo žinias (Profesijos vadovas, 2007).
Šiuo metu retas lietuvis gali tobulėti, kadangi dauguma vadovų nesistengia motyvuoti darbuotojų siekti karjeros. Taip yra dėl to, kad dar mokymosi įstaigose trūksta žinių apie karjeros siekimo galimybes bei jauni specialistai su aukštuoju išsilavinimu netenkina darbdavių dėl pernelyg universalaus, akademiško ir teorinio pasirengimo, neatitinkančio konkrečių reikalavimų tam tikrai profesiniai kompetencijai. Savo darbe aptarsiu kokiomis priemonėmis ir kokios galimybės yra siekti karjeros Lietuvoje.

Tikslas – aptarti karjeros galimybes ir sąlygas Lietuvoje.

Uždaviniai:
1) aptarti karjeros sąvoką ir karjeros galimybes;
2) nustatyti karjerą įtakojančius aspektus;
3) įvertinti karjeros galimybes Lietuvoje.

Objektas – karjeros sąlygos Lietuvoje.

Metodai:
1) mokslinių literatūros šaltinių analizė;
2) informacinių šaltinių analizė.

Karjera – tai žmogaus tobulėjimas tam tikroje veikloje ir teigiamas to tobulėjimo įvertinimas (Profesijos vadovas, 2007). Žmogus, kuris nuolat tobulėja, įgyja naujų žinių, prisiima daugiau atsakomybės ir pan. greitai gali kilti karjeros laiptais. Svarbu suprasti, kad karjera yra daugiau nei visuma darbų, kuriuos žmogus yra dirbęs per savo gyvenimą. Galima turėti daug patirties įvairiose veiklos srityse, tačiau vertingiau įmonėje būti vienos srities specialistu. Natūralu, kad žmogus visada ieško kur geriau ir nori kasdien gyventi vis geriau. Dėl to, ieško tokios nišos kurioje jaustųsi gerai pats ir galėtų tenkinti savo ir šeimos poreikius. Tačiau atkaklus karjeros siekimas dažniausiai neigiamai paveikia asmeninį gyvenimą, kadangi tobulėjimas užima labai daug laiko.
Kadaise tokia sąvoka ar netgi, tarkime, žodis "karjera" buvo plūstamasis, nes dauguma žmonių painiojo (ir iki šiol painioja) karjeros ir karjerizmo sąvokų reikšmes. Už savo pirmąjį apibrėžimą ir dabartinį egzistavimą žodis "karjera" turi būti dėkingas Italijai. Karjera – tai:
1) iškilimas tam tikroje veiklos sferoje;
2) išgarsėjimo, garbės, naudos pasiekimas;
3) darbo pobūdžio žymėjimas.
Karjerizmas – be principų asmeninės sėkmės vaikymasis bet kurioje veikloje, asmeninės gerovės siekimas.
Autorių nuomone (Diržytė A., Klimantavičiūtė L., Jakimavičienė V., 2004), karjeros tikslai keičiasi su amžiumi, o taip pat dėl to, kaip keičiamės mes patys, su mūsų kvalifikacijos augimu ir t.t. Pilnos karjeros formavimas – tai pastovus procesas. Būtina pabrėžti, kad karjerą (tiek vertikalią, tiek horizontalią) galima pradėti planuoti tik tuomet, kai žmogus apsisprendžia dėl profesijos, t.y. pasirenka profesiją, nes kiekvieną karjeros planą sąlygoja konkrečios profesijos prigimtis. Vadinasi, racionalus profesijos pasirinkimas ir darbo rinkos poreikius atitinkantis karjeros planas yra sėkmingos profesinės karjeros prielaidos (Pukelis K., 2002). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos referatas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis67.56 KB
AutoriusIrma
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Adamonienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Karjeros salygos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Adamonienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą