Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Komandinio darbo nauda ir trūkumai

Komandinio darbo nauda ir trūkumai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Komandų rūšys. Problemų sprendimo komanda. Savivaldžios darbo komandos. Tarpfunkcinės komandos. Virtualios komandos. Kaip sukurti efektyvias komandas. Darbo dizainas. Sudėtis. Komandos narių gebėjimai. Asmenybė. Vaidmenų pasiskirstymas. Komandų dydis. Narių lankstumas. Kontekstas. Adekvatūs ištekliai. Vadovavimas ir struktūra. Darbo įvertinimas ir struktūra. Procesas. Bendras tikslas. Konkretūs tikslai. Komandos efektyvumas. Konfliktai. Socialinis dykinėjimas. Normos.

Ištrauka

Pasirinkau kursinio darbo temą "Komandinio darbo nauda ir trikdžiai", nes buvo įdomu įsigilinti į komandinį darbą. Juk nė viena organizacija negali funkcionuoti be jos darbuotojų sąveikos, o nuo tos sąveikos ir priklauso organizacijos sėkmė. Visais laikais esminis klausimas buvo ir išliks kaip efektyviausiai organizuoti darbą, kad kuo mažesniais kaštais būtų pasiekta maksimali nauda. Manau, kad kaip tik tokiu pagrindu ir buvo pradėtos kurti pirmosios komandos.
Kodėl komandos taip išpopuliarėjo?
Prieš trisdešimt metų "Volvo", "Toyota" ir " General Foods" kompanijų sprendimas įkurti komandas buvo naujiena, nes niekas daugiau šito nedarė. Šiandien situacija yra visai kita. Nekurianti komandų organizacija tampa susidomėjimo objektu. Paimkite šiandien bet kurį periodinį leidinį verslo klausimais ir jame perskaitysite, kad komandos tapo svarbiausiu verslo organizavimo principu tokiose kompanijose kaip "Motorola", " Boeing", "Hawlett-Packard", "DaimlerChrysler", Austrijos avialinijos, "Johnson & Johnson", Florida Power & Light". Netgi visame pasaulyje garsus San Diego zoologijos sodas pertvarkė natūralias gyvūnų arealų zonas, sugrupuodamas jas apie įvairių skyrių komandas. Darbo komandų tyrimo centras teigia, kad 80% kompanijų, kurios patenka į 500 didžiausių pasaulyje sąrašą ("Fortune 500"), dabar pusė darbuotojų yra suburti į komandas .
Kaip galima paaiškinti šį komandų išpopuliarėjimą? Yra įrodymų, kad komandos pasiekia geresnių rezultatų negu pavieniai žmonės, kai įvykdyti užduotis reikia įvairių įgūdžių, nuomonių ir patirties; organizacijos renkasi komandas kaip geresnį būdą panaudoti darbuotojų gebėjimams . Vadovybė pastebėjo, kad komandos yra lankstesnės ir geriau reaguoja į pokyčius nei tradiciniai skyriai ar kiti nuolatiniai dariniai. Komandos gali greitai susiburti, išsiskleisti veiklai, iš naujo sutelkti dėmesį ir išsisklaidyti.
Taip pat nereikai pamiršti ir komandų sudaromų sąlygų suinteresuoti darbuotojus – juk darbuotojų įtraukimas į kompanijos valdymą yra svarbus motyvuojantis veiksnys, o komandos sudaro sąlygas darbuotojams dalyvauti priimant gamybinius sprendimus. Taigi tai dar vienas komandų populiarumo veiksnys: jos yra veiksminga vadovybės priemonė demokratizuoti savo organizacijai ir didinti darbuotojų suinteresuotumui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-06
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.12 KB
Autoriusrita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandinio darbo nauda ir trukumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą