Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Komandinio darbo ypatumai ir jo įvertinimas viešbutyje "Aukštaitija"

Komandinio darbo ypatumai ir jo įvertinimas viešbutyje "Aukštaitija"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455
Aprašymas

Komandinio darbo ypatumai. Grupės samprata. Grupės pranašumai ir tikslai. Grupių skirstymas. Grupės formavimosi etapai. Komandos ir jų kūrimas. Komandų ir grupių skirtumai. Komandų kūrimas. Komandos efektyvumą lemiantys veiksniai. Komandos organizacijoje ugdymo principai. Psichologinė darna komandoje. Komandiniai vaidmenys. Komandos lyderis. Lyderių rūšys. Vadovo veiklos efektyvumas komandoje. Vadovo funkcijos. Viešbučių paskirtis ir veikla. Viešbučių atsiradimo istorija. Vietovės įtaka viešbučių verslui. Viešbučių grupavimo principai. Viešbučių klasifikavimas. Viešbučių apgyvendinimas. Viešbučiuose teikiamos paslaugos. Maitinimo organizavimas. Viešbučio "Aukštaitija" apibūdinimas. Viešbučio "Aukštaitija" kambarių sąrašas ir kainos už apgyvendinimą. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Temos aktualumas. Šiuolaikiniame verslo pasaulyje lyderiai susiduria su naujais iššūkiais. Stipri komanda, gali būti vienas pastovių konkurencinės jėgos šaltinių nuolat besikeičiančioje rinkoje. Bendravimas, pasitikėjimas, lyderiavimas, atsakingumas, probleminių situacijų sprendimas, komandinis mąstymas - tai savybės, kurios yra nepakeičiamos šiuolaikinių viešbučių komandose.
Tyrimas padės nustatyti reikalavimus dirbančiai komandai viešbutyje "Aukštaitija",o turint tokią komandą bus daug lengviau konkuruoti su kitais viešbučiais. Dirbant išvien bus greičiau įgyvendinami užsibrėžti tikslai.
Darbo objektas – komandinio darbo ypatumai.
Darbo tikslas - išanalizuoti komandinio darbo ypatumus Visagino viešbutyje "Aukštaitija".
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti komandinio darbo ypatumus.
2. Išsiaiškinti viešbučio sampratą ir paskirtį..
3. Išanalizuoti viešbučių grupavimą ir klasifikavimą Lietuvoje.
4. Apibendrinti Visagino viešbutį "Aukštaitija".
5. Atlikti tyrimą viešbutyje "Aukštaitija" išsiaiškinant komandinio darbo ypatumus.
Baigiamajame darbe atsispindi šios profesinės kompetencijos:
1. Įkurti individualią turizmo įmonę.
2. Organizuoti apgyvendinimo paslaugų teikimą.
3. Organizuoti maitinimo paslaugų teikimą.
4. Organizuoti turizmo informacijos teikimą.
5. Organizuoti darbuotojų atranką.
6. Motyvuoti darbuotojus ir organizuoti jų vertinimą.
7. Efektyviai komunikuoti su įmonės darbuotojais.
8. Įvertinti teikiamų paslaugų kokybės svarbą, formuojant turizmo įmonės įvaizdį.
9. Mokėti vesti viešbučių apskaitą.

Darbo metodai – mokslinės literatūros analizė padėjo išanalizuoti komandinio darbo ypatumus, viešbučio sampratą, paskirtį, grupavimą ir klasifikavimą Lietuvoje. Anketinės apklausos metodas padėjo išsiaiškinti komandinio darbo ypatumus viešbutyje "Aukštaitija".

Tyrimo charakteristika. Anketinė apklausa atlikta Visagino mieste. Tyrimas vyko nuo 2005m. balandžio 12d. iki 2005 gegužės 9d. Tyrime dalyvavo viešbučio "Aukštaitija" darbuotojai. Anketoje buvo pateikti klausimai, kurie atspindėtų respondentų komandinio darbo ypatumus viešbutyje "Aukštaitija".
Darbo praktinis reikšmingumas ir pritaikymo galimybes. Rekomendacijos gali būti teikiamos viešbučio "Aukštaitija" ir kitų viešbučių savininkams. Darbo autorė mano, kad pastebėti trūkumai padės tobulinti viešbučio "Aukštaitija" teikiamų paslaugų kokybę.
Darbo struktūra:
1. Įvadas;
2. Teorinė dalis
3. Praktinė dalis;
4. Išvados bei pasiūlymai;
5. Priedai.


1. Komandinio darbo ypatumai

Šiandieniniame versle daugelis įmonių susiduria su daug atsakomybės ir rizikos reikalaujančiomis situacijomis, taip pat sudėtingomis problemomis, kurioms išspręsti tradicinės organizacinės struktūros nepakanka.
Šioms situacijoms spręsti vadovai pasitelkia komandas – darnias, bendro tikslo siekiančias darbuotojų grupes, kurios sugeba tikslingai ir nuosekliai pasiekti laukiamų rezultatų.
Tačiau norint suburti nepriekaištingai veikiančią komandą, reikia, daug žinių ir išmanymo. Nepakanka suburti geriausius specialistus į vieną grupę, nes kartais geras specialistas gali visiškai nepritapti prie komandos.
Tad, toliau yra nagrinėjami komandos kūrimo ir komandinio darbo klausimai.

1.1. Grupės sampratos analizė

Nuo seniausių laikų žmonės burdavosi į grupes siekdami išgyventi. Tai, ko negalėdavo įveikti vienas žmogus, neretai pavykdavo įveikti grupei. Iš to galima spręsti, kad poreikis būti grupėje, priklausyti grupei, žmonėse yra nuo senovės. Žmonės priklauso įvairioms grupėms: šeimai, darbo kolektyvui, draugų ratui ir t.t.
B.Vijeikienės, J.Vijeikio ir M. Beblin nuomone, dažnai žmogus sutinka dirbti neįdomų ar nemalonų darbą tik dėl to, kad atsidurtų įdomesnėje ir malonesnėje socialinėje aplinkoje, nes jis tikisi ne tiek paties darbo ar atlyginimo už jį, o socialinių privalumų – kontaktų ir bendravimo su kolektyvu.
Pasak V. Barvydienės ir J. Kasiulio, grupė – tai žmonių bendrija, kurios narius jungia koks nors bendras požymis (bendra veikla, tarpusavio santykiai, bendri interesai, priklausymas tai pačiai organizacijai) [4, p.48].
"Įmonėse vartojama sąvoka - grupė – suprantama kaip iš kelių darbuotojų susibūręs darbo vienetas, kuris vieną ar kelis uždavinius gali išspręsti gerokai efektyviau nei pavieniai darbuotojai." [17, p.257]
Grupės tikslai. Bet kokia grupė visumoje, arba atskiri jos nariai turi tam tikrus užsibrėžtus tikslus, kurie apsprendžia kitas grupės charakteristikas, jos padėtį klasifikacijoje.
"Grupė sėkmingai veikia tik tada, kai ji yra racionali tiek įmonės, tiek kiekvieno jos nario požiūriu. Įgyvendindama nustatytus įmonės tikslus, ji, kiek įmanoma, siekia įgyvendinti savo grupinius ir individualius interesus. Kiekvienas grupės narys nori jaustis pilnateisiu grupės nariu ir kartu išlaikyti savo individualybę." [17, p.257]
Kaip teigia B. Vijeikienė ir J. Vijeikis, ne kiekviena grupė turi aiškiai apibrėžtus tikslus, labai dažnai jie būna niekur nenustatyti ir neužrašyti.
Bendri grupės tikslai negali kirstis su individualiais atskirų grupių tikslais, todėl grupės nariai turi išsiaiškinti ar vieni kitiems netrukdo. V. Barvydienė ir J. Kasiulis kiekviename darbo kolektyve išskiria du tikslų lygius, kuriuos vadovas privalo kuo glaudžiau susieti ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-30
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis53 puslapiai 
Literatūros šaltiniai29 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis133.25 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Komandinio darbo ypatumai ir jo ivertinimas viesbutyje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-03-17 IP: 82.135.194.167
    Ele sako

    Darbas neblogas. Bet mazoka info apie paslaugas.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą