Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Konfliktų sprendimo būdai kultūros vadybos veikloje

Konfliktų sprendimo būdai kultūros vadybos veikloje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Vadybos vaidmuo kultūroje. Konfliktų esmė kultūros vadybos veikloje. Konflikto sąvoka kultūros organizacijos vidinių ryšių kontekste. Konflikto struktūra ir dinamika bei jų įtaka konflikto sprendimui. Konflikto valdymo ir sprendimo ypatumai kultūros vadybos kontekste. Konflikto sprendimo strategijos. Konflikto priežasčių ir jo sprendimo būdų ryšio nustatymas. Išvados.

Ištrauka

Šiandien Lietuvos visuomenė ir kultūra išgyvena esminių virsmų metą. Atgavusi nepriklausomybę, Lietuva per nepaprastai trumpą laiką įsiterpė į pasaulinio kapitalizmo sistemą ir atsidūrė tarp sudėtingų bei nesuvokiamų pasaulinių ekonominių bei sociokultūrinių procesų. Nesuvokiamų dėl to, anot Vytauto Rubavičiaus, kad nebuvo ir kol kas vis dar nesusiklostė tų procesų apmąstymo, atsižvelgiant į globalumo plotmę, tradicija. Staiga pasikeitė visi esminiai kultūriniai orientyrai, hierarchinė vertybių sistema. Tačiau svarbu pažymėti tai, kad iš esmės kultūroje niekas neišnyksta be pėdsakų: ji prisitaiko prie tų pasaulinio kapitalizmo sąlygų, kuriomis dabar turės egzistuoti, vienaip ar kitaip užtikrindama tam tikrus nacionalinio bendrumo saitus, įtvirtindamas reikiamus sugyvenimo su pasauliu būdus, kaupdama ir pasitelkdama šių dienų transformacijų patyrimą. Taigi, kurta kaip socialinė kultūra, ji turi prisitaikyti prie nepaprastai sparčių dabarties globalinių procesų.
Lietuvos Respublikai, neužilgo tapsiančiai Europos Sąjungos nare, keliami konkretūs reikalavimai regioninės politikos srityje. Vieni iš svarbiausių - išsaugoti ir vystyti istoriškai susiformavusius ir besiformuojančius regionus. Tai garantuoja Lietuvos, kaip savitos kultūros valstybės, išlikimą jai įsijungus į Europos Sąjungą ir kitas tarptautines organizacijas. Lietuvai sparčiau integruojantis į euroatlantines struktūras, ypač aktualūs tampa tautinio tapatumo, etninės kultūros išsaugojimo ir plėtros klausimai. Gyvybingai atsinaujinanti etninė kultūra sunkiausiais laikais padėjo Lietuvai išlikti ir atgimti. Pabrėžtina, jog Europos ateities vizija taip pat numato kultūrų įvairovę ir jos puoselėjimą. Tačiau šios kultūrų įvairovės išsaugojimas nėra toks paprastas uždavinys, kadangi dažnai administruojant kultūrą kyla įvairių sunkumų, iš kurių pagrindiniais galime įvardinti konfliktus. Visa tai kelia būtinybę išsamiai susipažinti su konfliktų samprata, jų struktūros ypatumais kultūros vadyboje, išnagrinėti konfliktų kultūros vadybos veikloje valdymo procesą, apibūdinti sprendimo strategijas bei kitus su tuo susijusius klausimus.
Darbo tikslas - išanalizuoti dažniausiai kultūros vadybos veikloje iškylančius konfliktus ir jų sprendimo būdus.
Siekiant šio tikslo darbe iškeliami atitinkami uždaviniai:
1. išanalizuoti kultūros vadybos esminius aspektus ir susipažinti su konfliktų esminiais sampratos aspektais šioje veikloje;
2. pateikti konflikto struktūrinius elementus;
3. aptarti konflikto dinamikos ypatybes;
4. išsamiai išnagrinėti konfliktų kultūros vadybos veikloje valdymo procesą atskirai analizuojant kiekvieną šio proceso etapą;
5. įvardinti ir aptarti konfliktų sprendimo strategijas;
6. pateikti ir išanalizuoti konflikto priežasčių ir jo sprendimo būdų tarpusavio sąsają. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-01
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27
Dydis50.87 KB
AutoriusElena
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu sprendimo budai kulturos vadybos veikloje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą