Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo organizavimas: AB "Vilniaus kranai"

Personalo organizavimas: AB "Vilniaus kranai"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Personalo organizavimo teoriniai pagrindai. Personalo organizavimo turinys. Personalo formavimo etapai mažose įmonėse. Personalo apskaita ir statistika. Darbo teisės pagrindai. Personalo organizavimo analizė AB "Vilniaus kranai". Trumpa įmonės charakteristika. Organizacinė ir valdymo struktūros. Personalo struktūra. Personalo organizavimas. Personalo poreikio planavimas. Personalo verbavimas. Personalo atranka, įdarbinimas ir skatinimas. Personalo adaptavimas. Personalo mokymas ir kvalifikacijos kėlimas. Personalo vertinimas. Personalo atleidimas. AB "Vilniaus kranai" personalo organizavimo tobulinimas. Personalo poreikio planavimo, paieškos, atrankos, įdarbinimo ir adaptavimo gerinimas. Personalo skatinimo, mokymo ir kvalifikacijos kėlimo, vertinimo ir atleidimo gerinimas. Išvados ir pasiūlymai. Santrauka. Summary.

Ištrauka

Kiekvienoje įmonėje dirba vienoks ar kitoks darbuotojų kiekis. Taigi atsiranda ypatingi resursai - žmogiškieji resursai, nuo kurių pajėgumų ir sugebėjimų išnaudojimo priklauso įmonės veiklos efektyvumas ir pelningumas. Taigi, norint tinkamai valdyti žmogiškuosius įmonės resursus, reikia teisingai ir tiksliai atlikti personalo valdymo funkcijas. Be to darbo rinkos svyravimai gana stipriai įtakoja įmonėje dirbančius žmones ir vadovus, todėl svarbu tiksliai prognozuoti šiuos svyravimus bei mokėti įvertinti jau įvykusius pasikeitimus.
Nagrinėjamos temos aktualumas grindžiamas tuo, jog makroaplinkos jėgos stipriai veikia ir pačią įmonę, ir joje dirbančius žmones, todėl vadovas turi stengtis gauti informaciją apie šiuos veiksnius ir tinkamai juos įvertinęs priimti gerus sprendimus, todėl informacijos rinkimo ir pateikimo procese atsiranda tarpinė grandis talkinanti vadovui - specialistai. Jie išmano savo srities specifiką ir gali tinkamai surinkti ir įvertinti duomenis apie vieną ar kitą valdymo sritį. Tai yra personalo valdymo tarnybų (skyrių) darbuotojai. Jie užsiima visais darbais susijusiais su personalo valdymu.
Darbo tikslas – susisteminti pagrindinius personalo organizavimo etapus, juos išanalizuoti AB "VILNIAUS KRANAI" ir pateikti pasiūlymus juos gerinti..
Pagrindiniai uždaviniai, kuriuos teko spręsti šiame darbe:
1) susisteminti personalo organizavimo etapus;
2) atlikti AB "VILNIAUS KRANAI" personalo analizę;
3) atlikti AB "VILNIAUS KRANAI" personalo organizavimo analizę;
4) pateikti AB "VILNIAUS KRANAI" personalo organizavimo tobulinimą.
Darbe pademonstruotos šios profesinės kompetencijos:
gebėjimas suprasti verslą kaip sistemą;
gebėjimas analizuoti, susisteminti ir vertinti tyrimų duomenis;
gebėjimas priimti sprendimus;
gebėjimas įvertinti esamą įmonės veiklą;
gebėjimas organizuoti nenutrūkstamą darbo procesą verslo įmonėje ar jos padaliniuose pagal verslo pobūdį;
gebėjimas organizuoti darbuotojų atranką;
mokėjimas pateikti informaciją apskaitos vartotojams;
išugdyti bendruosius gebėjimus;
gebėjimas valdyti prekybos (paslaugų) marketingo informacines sistemas.

Darbo objektas – AB "VILNIAUS KRANAI" užsiima geležinkelio statyba; kėlimo mechanizmų montavimu, remontu; pokraninių kelių įrengimais; sunkių ir negabaritinių krovinių gabenimais specialiu transportu. Įmonė taip pat aprūpina įvairias organizacijas ir pristato Vilniaus regioninio statybinėms įmonėms bokštinius, automobilinius, vikšrinius, pneumoratinius kranus, automobilinius bokštelis, kompresorius, polių kalimo mašinas, gręžimo įrangą.
Darbo dalykas - personalas.
Darbo tyrimo periodas 2000 – 2003 metai.
Darbe naudoti šie tyrimo metodai: aprašomasis analitinis, interviu, ekonominė analizė.
Pirmoje darbo dalyje pateikti personalo organizavimo teoriniai pagrindai. Antroje dalyje atlikta AB "VILNIAUS KRANAI" personalo organizavimo analizė. Trečioje dalyje pateikiamos AB "VILNIAUS KRANAI" personalo organizavimo tobulinimo kryptys. Darbas baigiamas išvadomis ir pasiūlymais.


Personalo organizavimas traktuojamas labai įvairiai. Vieni įtraukia tik įmonėje atliekamus, kiti – ir kitų organizacijų atliekamus darbus, vieni nagrinėja statišką, kiti dinamišką sistemą.
Siekiant kryptingai organizuoti darbą su personalu, reikia:
1) išskirti pagrindines darbo kryptis; (tai kompleksiniai darbai: personalo poreikio planavimas, personalo parinkimas ir paskirstymas, personalo ugdymas, karjeros planavimas, personalo mokymas, perkvalifikavimas, kvalifikacijos kėlimas, darbo organizavimas ir t.t.)
2) nustatyti kiekvienos krypties darbo turinį.
Personalo organizavimo sistema – sudėtinga sistema, jai būdingi visi sudėtingų sistemų bruožai.
1) sudėtinga organizacinė struktūra. Galima išskirti posistemius pagal objektus (valdymo personalas, darbininkai), lygius (visas ūkis, šaka, įmonė), planavimo terminus (ilgalaikis – strateginis, vidutinių terminų ir trumpalaikis – operatyvusis planavimas), posistemių funkcionavimo turinį (personalo parinkimas, paskirstymas, kvalifikacijos kėlimo organizavimas ir pan.).
2) sistemos tikslai yra bendri, nustatyti remiantis bendrais įmonės, personalo politikos tikslais.
3) personalo organizavimo sistema turi daug lygių, centralizuotas valdymas derinamas su atskirų posistemių autonomiškumu; joje, be vertikalių ryšių, jungiančių skirtingų lygių posistemius, yra ir horizontalų ryšių tarp vieno lygio posistemių.
4) būdingas kryptingumas ir sudėtingi ryšiai tarp atskirų posistemių ir su aplinka. Vieno posistemio parametrų pasikeitimas būtinai sukelia kitų posistemių ir visos sistemos keitimąsi. [14, p49] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai23 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis263.9 KB
AutoriusCichas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą