Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo valdymas (12)

Personalo valdymas (12)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Santrauka. Įžanga. Kodėl svarbus personalo valdymas? Personalo verbavimas. Darbuotojų mokymas ir tobulinimas. Darbuotojų vertinimas. Darbuotojų drausminimas. Priėmimas į darbą. Atleidimas iš darbo. Darbuotojų skatinimo planai. Neformalios grupės. Globalizacija. Testas. Išvados.

Ištrauka

Lietuva tvirtai orientuojasi į rinkos ekonomiką. Rinkos sąlygomis įmonėms būdingos kitokios gamybos ypatybės, padidėja jų savarankiškumas ir atsakomybė už veiklos rezultatus. Visų jų pa-grindinis tikslas dirbti rentabiliai ir pelningai, įsitvirtinti rinkose per gaminamos produkcijos pa-siūlą ir paklausą. Todėl reikia esminės politinio, visuomeninio ir ekonominio gyvenimo pertvarkos. Tai priklauso nuo vadovų bei specialistų. Lemiamas sėkmingos pertvarkos veiksnys – personalas. Jis aktyvioji pertvarkos jėga. Nuo personalo pasirengimo pertvarkai jo vertybių sistemos, kvalifikacijos, iniciatyvos priklauso pertvarkos tempai ir sėkmė. Per ilgą laiką susiformavę cent-ralizuotos ekonomikos darbo įgūdžiai, menkas iniciatyvumas, netinkamas požiūris, į darbą ir kiti veiksniai lėtina perėjimą į rinką.
Gerokai didesnį dėmesį reikėtų skirti darbuotojams vertinti, kryptingai organizuoti karjerą ir kelti kvalifikaciją. Vadovaujant turėtų būti orientuojamasi į bendradarbiavimo, darbuotojų moty-vavimo, atsakomybės didinimą. Turi būti derinamas pažangus Vakarų šalių patyrimas su Lietuvoje susiformavusiomis tradicijomis ir aplinka, nes tik tokiu būdu užtikrinamas personalo vadybos efektyvumas. Personalo valdymo strateginis vaidmuo pasireiškia tuo, jog tarnyba turi organizuoti atskiras valdymo veiklos rūšis ( verbavimą, apmokėjimą ir taip toliau ) taip, kad jos atitiktų konk-rečią kompanijos konkurencinę strategiją. Aukščiausia vadovybė sukuria kompanijos strategiją, pavyzdžiui nupirkti kitą kompaniją, o personalo tarnybai vėliau liepiama sukurti programas, kurios padėtų sėkmingai įgyvendinti kompanijos strategiją. Firmos norėdamos šių dienų nepaprastai konkurencingoje ir globalizuotoje rinkloje išsaugoti konkurencinį pranašumą, sparčiausiai mažinti kaštus ar išsikovoti išskirtinumą, turi suformuoti labai atsidavusią ir kompetentingą darbo jėgą.
Šio kursinio darbo tikslas – suprasti personalo valdymą. Pažvelgti į tai koks yra personalo val-dymas, kokios darbuotojų galimybės.
Kiekvienas dirbantis vadybos specialistas sprendžia įvairaus lygio ir sudėtingumo klausimus. Jo veikla vertinama pagal sprendimų priėmimo efektyvumą, sugebėjimą bendrauti su pavaldiniais, turimas ekonomikos ir vadybos žinias ir jų panaudojimą praktikoje. Visa tai žmogus kaupia palaipsniui, studijuodamas teorinius dalykus, įgydamas praktinę patirtį.
Kursinio darbo uždaviniai
1. Paaiškinti kodėl reikia personalą valdyti
2. Reikalingų darbuotojų pasirinkimas
3. Darbuotojų mokymas ir tobulinimas
4. Teisingas darbuotojų pastangų supratimas
5. Darbuotojų drausminimas
6. Priėmimas į darbą
7. Atleidimas iš darbo
8. Darbuotojų skatinimo planai
9. Neformalios grupės
10. Globalizacijos įtaka ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-21
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis37.51 KB
AutoriusMarius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Laugalytė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo valdymas (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Laugalytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą