Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo vertinimo tikslai ir uždaviniai: AB bankas "Hansabankas"

Personalo vertinimo tikslai ir uždaviniai: AB bankas "Hansabankas"

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Įmonės aprašymas. Banko veikla. Personalo vertinimas. Personalo vertinimo teoriniai pagrindai. Dažniausi vertinimo kriterijai. Darbuotojų vertinimas. Reikalavimų profiliai. Personalo organizavimas. Vertinimo metodų klasifikacija.

Ištrauka

Personalo vertinimas yra daugiaplanis ir sudetingas uzdavinys. Tai matyti is savoku,vartojamų darbuotojams ivertinti, ;vairovės. Personalo, darbuotojų darbingumo, asmenybeės, elgsenos, panaudojimo, suderinamumo, potencialo, gabumų įvertinimas - savokos, vartojamos vertinti ar tarn tikriems vertinimo aspektams apibudinti.
Asmenybės vertinimo pagrindas yra charakterio savybių vertinimas. Esmė yra ta, kad asmenybės savybės turi būti siejamos su tam tikrais darbais (pareiginės instrukcijos reikalavimais). Aukšta savimonė turi lemti aukštą darbo našumą.

Skiriami sie personalo vertinimo tikslai ir uždaviniai:
1. .Vadovavimo proceso gerinimas: jis pagereja, nes ivertinami darbo rezultatai, nustatomos stipriosios ir silpnosios darbuotojų savybės, numatomos priemones trūkumams šalinti.
2. Personalo jvedimo proceso optimizavimas: pareigoms užimti parenkami tinkamiausi kandidatai, atsižvelgiant į darbo vietų reikalavimus ir darbuotojų savybes, kryptingai organizuojamas darbuotojų pavadavimas, perkėlimas ir atleidimas.
3. Mokėjimo pagal darbo rezultatus ar savybes organizavimas: darbuotojų įvertinimas yra pagrįsta vienos ar kitos sistemos įvedimo bazė.
4. Personalo ugdymo sistemos tobulininias: organizuojama kryptinga dar buotojų atranka irjų tobulinimo (mokymo ir kvalifikacijos kėlimo) sistema.
5. Bendradarbiavimo intensyvumo didinimas: vertinant taikomi pokalbiai, aptariami bendradarbiavimo trūkumai, todėl vertinimas yra kartu ir mokymasis.
6. Bendradarbių motyvavinio gerinimas: darbuotojui aišku, kajis turi padaryti, kad kiltų jo profesinis lygis, karjera; padeda ir nuolatinė kontrolė. Personalo vertinimas yra naudingas:
bendradarbiams: jie snpranta, ko iš jų norima, supažindinama su darbo rezultatųvertinimuirsuformuluojamostolesniovystymosirekomendacijos;
vadovybei: žino su kuo turi reikalа, gali numatyti tinkamiausias motyvavimo priemones, gali priimti tinkamа sprendimа parinkdami bendradarbius;
įmonei: optimizuojamas personalo valdymas, personalo struktūra, darbo užmokesčio sistema, suburiamas keliamus uždavinius pasiruošęs spręsti kolektyvas.

Kompleksiniu požiūriu vertinant personalа skiriamos trys vertinimo dimensijos: patys vertintojai, vertinimo turinys ir laiko aspektas.
Vertinimo turinyje įvertinamas:
darbuotojo darbingumas: darbo rezultatai, darbo metodai;
darbuotojo asmeninės savybės.

Laiko požiūriu vertinama orientacija į praeitį ar į ateitį. Orientacija į praeitį akcentuoja darbuotojų vertinima pagal darbo rezultatus ir taikytus metodus. Orientacija į ateitį labiausiai akcentuoja asmenybčs svarbа. Žinoma, asmenybės savybės netiesiogiai vertinamos ir per pasiektus rezultatus. Tačiau dinamiškoje aplinkoje pasiekti rezultatai - tai praeitis, pasikeitus sаlygoms, senieji ,,geri" įpročiai gali net trukdyti. Daug svarbiau orientuotis Į ateitį - darbuotojų gabumus, sugebėjimą keistis - tai yra į jo potencialа.
Trečioji dimensija rodo, kad vertinant dalyvauja labai daug žmonių.
Nors pareigybių, darbo vietų ir darbuotojų vertinimas turi daug bendro, galimas ir jų nesuderinamumas. Dažniausiai jis atsiranda dėl to, kad keliami skirtingi tikslai:
vertinant darbo vietą, dažnai keliamas uždavinys nustatyti bazinio atlyginirno lygį, t.y. priskirti pareigybę tam tikram lygiui - darbo užmokesčio kategorijai; konkrečių reikalavimų nustatymas yra antroje vietoje. Tačiau darbo vietų tvirtinimo metodikos tinka įvertinti bendrajį darbuotojų lygį pagal pagrindinius reikalavimus;
vertinant darbuotoją, svarbu ne tik nustatyti jo rangą tarp kitų darbuotojų - sprendžiant šį uždavinį personalo ugdymo tikslais, svarbiau nustatyti jų lygį pagal atskirus reikalavimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-24
DalykasPersonalo vadybos namų darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis14.96 KB
Autoriustomas
Viso autoriaus darbų20 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasTautkus
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo vertinimo tikslai ir uzdaviniai AB bankas Hansabankas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 8 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Tautkus
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą