Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Šiuolaikinės darbo organizavimo problemos organizacijoje (2)

Šiuolaikinės darbo organizavimo problemos organizacijoje (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Santrauka. Engimas darbe. Engimo veiksmų panaikinimo svarba. Europos šalių patirtis. Neefektyvus personalo darbas - neefektyvi organizacijos veikla. Vidinės komunikacijos ir personalo valdymo problemos. Šeimos ir darbo vaidmenų derinimo dilemos. Palanki darbo aplinka naudinga ir darbdaviui, ir visuomenei. Vadovavimo problemos. Vadovavimo problemos dėl stilių nesuderinamumo. Vadovavimo problemos dėl vadovo savybių netinkamumo. Vadovavimo problemos dėl vadovo funkcijų nevykdymo. Šeimos ir darbo vaidmenų derinimo konflikto tyrimas. Išvados.

Ištrauka

Konfliktinės situacijos organizacijose yra dažnas reiškinys. Priklausomai nuo to, kokį dėmesį jų sprendimui skiria organizacija, vieni konfliktai gali būti trumpalaikiai, o kiti peraugti į ilgalaikius konfliktus. Jei konfliktinės situacijos jose nėra sprendžiamos konstruktyviai ir objektyviai, nėra siekiama konfliktų pašalinimo ar sumažinimo, tokių situacijų kartojimasis ir trukmė sukelia tam tikras individą ir organizaciją, jos mikroklimatą, be abejonės, ir veiklos efektyvumą neigiamai veikiančius veiksnius. Dažnai ilgalaikių ir besikartojančių konfliktų darbe poveikį patiriantys asmenys įvardina tai kaip vieno ar kelių asmenų "užsisėdimą" kito darbuotojo atžvilgiu. Tik nedaugelis socialinės tarpusavio sąveikos metu nuolatos pasireikšiančius neigiamus komunikavimo veiksmus, vieno ar kelių asmenų nukreiptus prieš tam tikrą asmenį darbo aplinkoje, apibrėžia kaip psichologinį spaudimą, terorą ar engimą.
Engimas darbe – tai sąmoningas ir tikslingas procesas, į kurį dažnai įtraukiami ir kiti organizacijos nariai. Šiuo procesu yra siekiama sukompromituoti "nepageidaujamą" asmenį, neleisti jam kilti karjeros laiptais, užimti aukštesnes pareigas, geru darbu pelnytą pagarbą organizacijoje ar net išstumti jį iš darbo. Dažnai tokie asmenys darbe yra garsiai apšaukiami, jiems grasinama darbo netekimu ir atlygiu, jie patiria apkalbas, šmeižtą ir išjuokimą, taip pat jiems keliami reikalavimai, viršijantys kompetenciją, jų darbas yra nuolatos kritikuojamas ir pan. Kitaip tariant, tokiais veiksmais yra siekiama apriboti: engiamų asmenų vykdomą veiklą, bendravimą ir minčių bei idėjų raišką, socialinių kontaktų tarp organizacijos narių palaikymą, be to siekiama sumenkinti jų reputaciją, galų gale paveikti sveikatą. Engimo veiksmai gali būti nukreipti prieš kolegą, pavaldinį ar vadovą.

Vadyba personalo atžvilgiu turi būti suvokiama ne kaip kontrolės užtikrinimo vienetas, bet kaip skatinanti ir mokanti sistema, kurios dėka darbuotojai galėtų lavinti savo gebėjimus naujoms funkcijoms atlikti, atsakomybei prisiimti ir pridėtinei vertei kurti. Kartu ši sistema turėtų suderinti ekonominės naudos ir asmens gerovės užtikrinimo principus. Siekiant efektyvios konfliktų vadybos, labai svarbu yra sukurti tokią nesutarimų, ginčų sprendimo kultūrą, kuri atvirai reaguotų į konfliktus. Taip pat būtinos atviros diskusijos apie etišką ir neetišką elgesį bei nusiskundimų sistemos kūrimas ir diegimas organizacijose ir kt. Šiuos tikslus įgalina pasiekti verslo etikos instrumentų (etikos kodeksai, etikos mokymai, etikos auditas, konsultantai ir "karštosios" telefono linijos ir kt.) diegimas organizacijose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-17
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis48.78 KB
AutoriusRima
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPaulavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikines darbo organizavimo problemos organizacijoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Paulavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą