Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo valdymas organizacijoje (2)

Personalo valdymas organizacijoje (2)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Bendroji personalo ir jo valdymo samprata. Personalo valdymo procesas. Personalo valdymo koncepcijos. Personalo vadovų ypatybės. Vadovavimas personalui. Personalo vidiniai santykiai. Vadovas skatina bendradarbiauti. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Personalas - tai visi įmonės darbuotojai – visi samdomieji darbuotojai, ir dirbantys savininkai. Tai apbendrinta charakteristika, išreiškiant ne kiekvieno atsikiro darbuotojo savybes, bet darbuotojų visumos potencialą.
Pagrindiniai personalo požymiai yra:
• Individuali ir kolektyvinė darbo sutartis su darbdaviu;
• Charakteristikos, reikalingos dirbti konkrečioe pareigybėje ar darbo vietoje;
• Tikslinė personalo veiklos orientacija, siekiant sujungti įmonės ir atskirų personalų narių tikslus, siekius.
8 – ajame dešimtmetyje JAV teorijoje ir praktikoje vis plačiau vartojama sąvoka "žmogiškieji ištekliai", kuria siekiama akcentuoti, kad kiekvienam darbuotojui būdingi savi siekiai, motyvacija, sugebėjimai, kurie turi būti panaudoti įmonės interesams, tačiau didžiausias efektas gaunamas, suderinus įmonės ir kiekvieno darbuotojo interesus. Šioje sąvokoje siekiama pabrėžti būtinumą panaudoti visas žmogiškųjų išteklių galimybes – resursus. Šis reikalavimas labai svarbus, tačiau tai nereiškia, kad formalus sąvokos pakeitimas garantuos šio reikalavimo įgyvendinimą.
Statistinėje atskaitomybėje naudojama "darbuotojo" sąvoka.
Darbuotojas – asmuo, sudaręs darbo sutartį su įmone, įstaiga ar organizacija, remiantis Lietuvos Respublikos sutarties įstatymu ir gaunantis darbo užmokestį neatsižvelgiant į atliekamo darbo pobūdį, dirbtų valandų skaičių (visa darbo diena ar ne visa darbo diena) ir sutarties trukmę (terminuota ar neterminuota), neatsižvelgiant į tai, ar jam ši darbovietė yra pagrindinė ar ne pagrindinė.sąvokos "personalas" ir "darbuotojai" yra lygiareikšmės ir gali būti vartojamos kaip sinonimas.
Personalo skaičius ir struktūra priklauso nuo gamybinių ir valdymo procesų apimties, struktūros ir darbo imlumo, jų automatizavimo, kompiuterizavimo, mechanizavimo, darbo organizavimo lygio.
Yra skiriama profesinė, kvalifikacinė bei kita personalo struktūra.
Profesinė personalo struktūra atspindi žmonių skaičių pagal profesijas, specialybes, hierarchinį lygį. Bendriausiu požiūriu, tai statistikoje taikomas darbuotojų skirstymas į: vadovus, specialistus, kitus tarnautojus ir darbininkus.
Kvalifikacinė personalo struktūra – tai skirtingos kvalifikacijos darbuotojų skaičius: su aukštuoju, aukštesniuoju, profesiniu, viduriniu, nepilnu viduriniu ir pan. išsimokslinimu, detaliau pagal įgytas specialybes.
Kitoms struktūrinėms grupėms priskiriama mažiau reikšmingas kvalifikacijas. Jos gali būti nagrinėjamos ir kiekviena atskirai, bet labai dažnai jos naudojamos kaip papildomas kriterijus nagrinėjant pirmas dvi klasifikacijas. Koks vyrų ir koks moterų išsimokslinimo lygis, ir pan.
Čia galima skirti tokias klasifikavimo grupes:
• Personalo klasifikavimas pagal lytį ir amžių;
• Personalo klasifikavimas pagal stažą apskritai ir gamykloje;
• Personalo klasifikavimas pagal tautybę ir pan.
Personalo ir atskirų individų analizė leidžia išaiškinti personalo išteklius ir įvertinti, ar jis atitinka keliamus reikalavimus, kuriose srityse yra deficitas, kurių reikia mažinti.
Personalo valdymo samprata. Personalo valdymas – tai bendradarbių santykių organizavimas ir koordinavimas, siekiant tam tikro užsibrėžto tikslo. Taigi valdymas pirmiausia yra vadovų ir pavaldinių santykiai. Personalo valdymo yra dvi pagrindinės funkcijos: norų formavimas ir norų įgyvendinimas. Prie norų formavimo priklauso planavimas ir sprendimų priėmimas, prie norų įgyvendinimo - organizavimas ir kontrolė. Ir norų formavimui, ir įgyvendinimui lemiamos reikšmės turi pasikeitę vadovų ir bendradarbių santykiai. Anksčiau buvo kalbama apie vadovus ir jų pavaldinius – šiandien jie traktuojami kaip bendradarbiai, kvalifikuota darbo jėga, nuo kurios priklauso ne tik tikslo pasiekimas, bet neretai ir jo užsibrėžimas. Tuo paaiškinimas perėjimas nuo autoritarinio valdymo stiliaus, paremtu įsakymu ir paklusnumu, prie kolektyvinio valdymo stiliaus, kuriam būdingas bendradarbių įtraukimas į tikslo radimą ir realizavimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai21 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis52.57 KB
Autoriussimona
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRatkevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo valdymas organizacijoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ratkevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą