Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo valdymo problemos: viešbutis "Stikliai"

Personalo valdymo problemos: viešbutis "Stikliai"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas. Numatyti personalo valdymo problemų sprendimo būdus "Stikliai" viešbutyje. Profesinių kompetencijų sąrašas. Personalo valdymo teorinis aspektas. Personalo ir personalo valdymo samprata. Personalo valdymo teorijos ir valdymo stiliai. Personalo valdymo sistemos elementai. Personalo valdymo problemos jų numatymas. Personalo valdymo problemų nustatymas "Stiklių" viešbutyje. Tiriamo "Stikliai" viešbučio pristatymas. Tyrimo problema ir metodai. Tyrimo rezultatų pristatymas. Problemos, jų sprendimo būdų numatymas. Išvados. Priedas: Anketa.

Ištrauka

Esant didelei konkurencijai viešbučių ir restoranų sektoriuje, gerai pasuoštas, motyvuotas personalas yra vienas iš svarbiausių įmonės sėkmę užtikrinančių veiksnių. Todėl ypatingas dėmesys turi būti skiriamas personalo valdymui, valdymo problemoms, šių problemų nustatymui bei sprendimui.
Temos aktualumas. Mano pasirinkta tema yra aktuali tuo, kad Lietuvoje, ypač didžiuosiuose šalies miestuose yra labai gerai išvystytas paslaugų sektorius, tame tarpe tankus yra ir viešbučių tinklas. Rinkos prisotinimas lemia didelę konkurenciją tarp viešbučių, todėl svarbus yra kiekvienas veiksnys galintis užtikrinti įmonės sėkmę bei plėtrą. Mano nuomone, žmogiškieji ištekliai – tai ir yra pagrindinis veiksnys, kuris gali nulemti tai, ar atlaikys konkurenciją įmonė ar žlugs neatlaikiusi spaudimo.
Personalo valdymas yra viena iš kertinių organizacijos egzistavimo sąlygų. Personalo valdymas leidžia išspręsti svarbią praktinę problemą - pasiekti organizacijos ir jos narių asmeninių tikslų atitikimą. Personalo valdymas gali tapti veiksmingu įrankiu, koordinuojančiu personalo veiksmus, siekiant bendrų tikslų, todėl yra labiai svarbu nustatyti esančias ir numatyti galimas personalo valdymo problemas, nes tai gali užtikrinti svarbiausių įmonės tikslų pasiekimą.
Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad vadovavimo, valdymo, kontrolės bei organizavimo funkcijas atlieka vadovai, todėl, siekiant išsiaiškinti "Stikliai" viešbutyje iškilusias personalo valdymo problemas, tai yra pasiekti baigiamojo darbo tikslą, yra apklausiami vidutinio ir aukštesnio lygio vadovai taip pat ir aptarnaujantis personalas.
Darbo problema. Išsiaiškinti "Stikliai" viešbutyje esančias arba numatyti galimas personalo valdymo problemas.
Darbo tikslas. Numatyti personalo valdymo problemų sprendimo būdus "Stikliai" viešbutyje.
Darbo tikslui pasiekti sudaroma anketa, skirta administracijai ir aptarnaujančiajam personalui apklausti. Anketos pavyzdžiai pridedami prieduose.
Darbo objektas. "Stikliai" viešbučio personalo valdymas.
Rašant šį darbą laikausi prielaidos, kad "Stikliai" viešbutyje personalo valdymo problemų atsiradimą įtakojo išoriniai veiksniai, daugiausia: šalies ekonominė situacija.

Baigiamojo darbo uždaviniai:
atlikti mokslinės literatūros ir kitų šaltinių analizę;
atlikti anketinę darbuotojų apklausą;
įvertinti viešbučio personalo valdymo problemas;
numatyti galimus iškilusių problemų sprendimų būdus;
apibendrinti darbo rezultatus ir pateikti išvadas bei pasiūlymus.
Tyrimo metodai: informacinių šaltinių analizė ir apibendrinimas, stebėjimas, anketinis tyrimas bei analizė.
Tyrimo išvados bus panaudotos įmonės personalo valdymo tobulinimui.
Darbo pirmoje dalyje aprašau skirtingų autorių pateikiamas personalo valdymo sampratas, trumpai paminėti vidiniai ir išoriniai veiksniai, galintys įtakoti personalo valdymo problemų atsiradimą, vadovavimo stiliaus įtaką įmonės klimatui, aprašytos priemonės, kurios naudojamos personalo valdymui bei personalo valdymo elementai.
Praktinėje dalyje pateikiu "Stikliai" viešbučio pristatymą, valdymo schemą, trumpą veiklos aprašymą ir analizuoju tyrimo metu išaiškintas personalo valdymo problemas bei numatau galimus šių problemų sprendimo būdus.

Tarptautinių žodžių žodyne personalas (lot. personalis) apibūdinamas kaip:
a) įmonės, įstaigos, organizacijos darbuotojai, pvz. Pagalbinis personalas, administracinis personalas;
b) vienos profesijos tarnautojai, pvz. medicinos personalas. (V. Vaitkevičiūtė, Vilnius 1999).
I.Bakanauskienė (2002) pateikia tokią personalo sampratą:
"Personalas (kitaip: žmogiškieji (žmonių) ištekliai, darbo jėga, kadrai) – tai visi organizacijos dirbantieji: darbininkai, vadovai, specialistai, aptarnaujantis personalas ir t.t." (I. Bakanauskienė, Kaunas, 2004, 132 p.).
Personalas valdomas bet kokioje socialinėje organizacijoje. Kiekvienoje organizacijoje valdymas turi savų ypatumų. Personalo valdymą suprantame kaip bendradarbių santykių organizavimą ir koordinavimą siekiant nustatyto tikslo.
Apibendrinus įvairių autorių pateiktą personalo valdymo sampratą galima teigti, kad I. Bakanauskienės pateiktas apibrėžimas pilnai apibūdina personalo valdymo sąvoką. Todėl rašant šį darbą vadovausiuos jos pateikta personalo sąvoka. Šis apibrėžimas man yra labiau priimtinas ir dėl tos priežasties, kad praktinėje šio darbo dalyje bus apklausiami ne tik aptarnaujančiojo personalo darbuotojai, bet ir aukštesnio bei auksčiausio lygio vadovai.
Nepriklausomai nuo veiklos pobūdžio, visas socialines organizacijas vienija keletas bendrų bruožų:
Pirmas universalus organizacijos bruožas yra tikslas. Tikslų nustatymas turi labai svarbią reikšmę organizacijos veiklos efektyvumui.
Antras būdingas organizacijos bruožas yra personalas, be kurio negali egzistuoti jokia organizacija. Organizacijos atsiranda tik tada, kai tikslui pasiekti yra būtinos bent kelių žmonių pastangos.
Trečias universalus organizacijos bruožas yra personalo valdymas. Bendro tikslo siekimas lemia valdymo veiklos atsiradimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasDiplominiai darbai
Apimtis50 puslapių 
Literatūros šaltiniai25 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis153.36 KB
AutoriusJelena Fomcenko
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJūratė Rudienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo valdymo problemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 50 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 4 Klasė/kursas
  • Jūratė Rudienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą