Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Personalo formavimas ir ugdymas

Personalo formavimas ir ugdymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243
Aprašymas

Personalo vadybos turinys ir principai. Personalo vadybos samprata. Personalo vadybos turinys. Pagrindiniai personalo vadybos principai. Personalo organizavimas. Vidiniai ir išoriniai veiklos subjektai. Žmonių išteklių valdymo procesas: tradicinis požiūris. Atranka. Atrankos testų tinkamumo kriterijai. Darbdavio įvaizdis: investicijos talentams pritraukti ir išlaikyti. Priėmimas į darbą – teisinis aktas. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties sudarymas. Adaptacija ( socializacija). Paaukštinimas, perkėlimas, pažeminimas ir atleidimas iš pareigų. Pareigų paaukštinimas. Perkėlimas į kitas pareigas. Darbo apmokėjimas perkėlus darbuotoją dėl sveikatos būklės į kitą darbą. Darbdavio pareiga perkelti darbuotoją dėl sveikatos būklės į kitą darbą. Bausmės, pažeminimai ir atleidimas iš pareigų. Atleidimo iš darbo priežastys. Mokymas ir ugdymas. Mokymo programos. Praktinės stažuotės. Audiovizualiniai metodai. Metodai nedarbo vietoje. Kvalifikacija. Profesinė kompetencija. Metodinė kompetencija. Kvalifikacijos kėlimo metodai ir jų taikymas. Rezervo formavimas. Pavadavimo rezervo formavimas. Rezervas aukštesnėms pareigoms, karjeros planavimas. Policijos pareigūnų formavimas ir ugdymas. Konkursas karjeros valstybės tarnautojo pareigoms eiti. Atleidimas iš pareigų. Policijos pareigūnų rengimas. Pareigūnų kvalifikacijos tobulinimas. Mokymo programos. Kaimo gyvenamosiose vietovėse dirbančių policijos apylinkėse inspektorių kvalifikacijos tobulinimo programa. Universalus viešosios policijos patrulis. Prevencijos tarnybos veikla. Policijos pradinis šaudymas. Policijos taktinis šaudymas. Pirmosios medicinos pagalbos teikimas. Apdovanojimai. UAB "Broxlit" įmonės personalo formavimas ir ugdymas. Apmokymai. UAB "Pro Printas" personalo formavimas ir ugdymas. Darbuotojų apmokymai ir kontrolė. Premijos. Teorinės ir praktinės analizės palyginimas. Teorinės ir praktinės analizės palyginimas. Išvados ir siūlymai. Priedai. Vadovo atsiliepimai.

Ištrauka

Mano kursiniame darbe gvildenama tema yra labai svarbi ir įdomi, todėl būtent ją ir pasirinkau. Prieš tai negalėjau net ir pagalvoti, kad formuojant personalą susiduriama su daugybe kliūčių, abejonėmis bei nuostoliais.
Kuriant įmonę, pagrindas yra personalas. Personalas tiesiogine ir perkeltine prasme yra pats brangiausias ir didžiausias kapitalas, todėl priimant darbuotojus svarbiausia yra teisingai atlikti atranką bei jos elementus.
Darbuotojai - tai ne tik įmonės sėkmė, bet ir jos veidas. Klientai susidaro nuomonę apie teikiamą prekę ar paslaugą per darbuotojus, jų mokėjimą bendraujant su jais. Todėl svarbu atrinkti geriausius darbuotojus ir juos apmokyti. Apmokymo rezultatai tik pozityvus bei duodantys teigiamas pasekmes. Parenkant personalą, ne tik didinamos išlaidos, bet ir formuojamos pajamos, kurios ateityje neabejotinai tenkins darbdavį.
Savo darbe smulkiai išanalizavau pagrindinius ir svarbiausius personalo atrankos bei ugdymo aspektus.
Darbo tikslai:
1. Parodyti personalo svarbą.
2. Išnagrinėti personalo formavimo elementus.
3. Išanalizuoti įvairius atrankos būdus.
3. Paaiškinti kaip turi elgtis darbdavys, kad atrinktų geriausius darbuotojus, juos išlaikytų ir ugdytų.
Pagrindiniai darbo uždaviniai :
a) Dėl kokių priežasčių atsirado personalo vadybos dalykas.
b) Išnagrinėti atrankos procesą, bei jos efektyvumą.
c) Pateikti užsienio šalių įmonių personalo formavimą bei palyginti su Lietuvos įmonėmis.
d) Išdėstyti ugdymo metodus, kurie yra neišvengiami.
Tyrimo objektas yra personalo formavimo eiga: atranka, priėmimas, tobulinimas ir atleidimas. Darbe aptariamos problemos su kuriomis susiduria darbdaviai ir būdai kaip jų išvengti. Taip pat siekiant platesnio ir išsamesnio temos nagrinėjimo, kaip pavyzdžiai pateiktos kelios įmonės, jų personalo formavimo ir ugdymo struktūros.
Rengdama šį darbą, pagrinde rėmiausi šiais vadovėliais: A. Sakalo "Personalo vadyba", G. Desslerio "Personalo valdymo pagrindai", James A.F. Stoner, R. Edward Freeman, Daniel R. Gilbert, Jr. "Vadyba". Juose plačiai aprašyti svarbiausi personalo vadybos aspektai. Papildomos informacijos ieškojau internetinėme puslapyje www.manager.lt, kuriame pateikta daug naudingų straipsnių verslo tema.
Praktiniam darbui pasirinkau policijos pareigūnų, "Pro printas" ir "Broxlit" įmonių personalo formavimą bei ugdymą. Man rūpimą informaciją surinkau iš pačių įmonių atstovų, bei policijos pareigūno. Taip pat naudojausi policijos veiklos įstatymais, internetiniais puslapiais www.policija.lt ir Vilnius.policija.lt . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis97.52 KB
AutoriusALINA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Personalo formavimas ir ugdymas [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą