Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Konfliktas: priežastys, eiga ir pasekmės

Konfliktas: priežastys, eiga ir pasekmės

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Kas tai yra konfliktas? Konflikto priežastys. Konflikto eiga. Konflikto pasekmės. Konflikto sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje, kaip ir kitose išsivadavusiose iš socializmo šalyse, vyksta labai sudėtingi ir dinamiški politiniai, ekonominiai bei socialiniai procesai. Juos lydi visuomenėje ir organizacijose padaugėję įvairūs konfliktai. Konfliktai apskritai nėra kokia nors pasaulyje vykstančių procesų išimtis, nes regimi nuolat – per visą žmonijos istoriją. Tai dėsningas visuomenės vystimosi proceso reiškinys. Jie nėra vienareikšmiai. Aštrūs konfliktai visuomenėje, organizacijose, gali būti grėsmingi: pasireikšti žmonių fiziniu ir dvasiniu luošinimu, skaudžiais politiniais, socialiniais bei ekonominiais sukrėtimais, gali grėsti valstybių, atskirų tautų ar civilizacijų saugumui. Tačiau konfliktai nėra vien tik fatališki, nuo žmonių nepriklausomi reiškiniai ar vien tik blogybė. Žmonija šiandien pajėgi išsiaiškinti konfliktinių situacijų priežastis, teisingai jas įvertinti ir nukreipti visuomenei ar pavieniams individams naudinga linkme, niekam nesukeldama pavojų. Tai viena vadybos mokslo sričių. (5)
Gyvenimas be konfliktų neįmanomas. Jų vengti, kovoti su jais ir, juo labiau, jų bijoti nereikia, nes tokiu būdu stengiamasi išvengti diskusijos, kuri galėtų padėti greičiau ir optimaliau išspręsti problemas. Konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o idealiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius.
Plačiąja prasme konfliktas – tai prieštaravimų paūmėjimo kraštutinis atvejis. Paprastai jo pasekmės – stiprios neigiamos emocijos.
Konfliktu laikytina bendravimo sferos sandūra, kilusi dėl žmonių prieštaringų tikslų, elgesio, nuostatų pakeliui į savo tikslus. Konflikto kilimą lemia objektyvūs ir subjektyvūs faktai. Jie priklauso nuo išorės (aplinkos) konteksto, kuriame tarpsta ir vystosi. (3)
Sugebėjimas valdyti konfliktus organizacijoje yra konfliktų valdymo šalyje pagrindas, todėl organizacija, kaip socialinių institucijų kompleksas, yra priklausoma nuo joje dirbančių žmonių savybių ir jų tarpusavio sąveikos. Visi žmonės – asmenybės, bet dirbdami bendrai yra priklausomi vienas nuo kito. Jie yra skirtingų ideologinių, politinių, religinių įsitikinimų, skirtingo išsimokslinimo bei išsilavinimo, nevienodas jų socialinis, profesinis bei šeimos statusas. Visi turi išankstinių nuostatų, tam tikrą požiūrį, vertybių skales. Dėl šių priežasčių kiekvienas yra nepakartojamas savo vertinimais bei pasaulėžiūra ir turi teisę klysti, savaip spręsti apie gėrį ir blogį. Taigi įgyvendinant organizacijos tikslus, kyla nesutarimų ir konfliktų, nes organizacijose savo pareigas atliekantys žmonės yra priklausomi vienas nuo kito. Kad šie konfliktai taptų kuriamąja (teigiamais), o ne griaunančiąja jėga, kad organizacijai ir jos nariams būtų maksimaliai naudingi, jie turi būti protingai valdomi.
Daugumos mokslininkų nuomone, visų lygių konfliktai, kaip ir visi socialiniai procesai, yra vienodos struktūros: yra atsiradimo priežastys, vystimosi procesas, kuris duoda tam tikrų rezultatų arba turi tam tikrą poveikį ir grįžtamąjį ryšį jį sukėlusioms priežastims. Toks konfliktas kyla tam tikroje situacijoje ir kartojasi. (5). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-18
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.79 KB
AutoriusDovilė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktas priezastys eiga ir pasekmes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą