Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Personalo vadyba>Konfliktų valdymas (6)

Konfliktų valdymas (6)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Konflikto samprata. Ar konkurencija ir konfliktas – tas pats? Konfliktų valdymas. Konflikto identifikavimas. Konfliktų analizė. Konflikto sprendimas. Konfliktų ir bendradarbiavimo konstruktyvūs ir destruktyvūs aspektai. Kas vyksta konkurencijos ir konfliktų metu. Kas vyksta, pasibaigus konfliktui (konkurencijai). Konfliktų valdymo strategijos. Konfliktų organizacijos esmė. Konflikto raida. Konfliktų vengimas ir valdymas. Komandų vidaus konfliktai. Stresas.

Ištrauka

Konfliktas, bendradarbiavimas ir konkurencija apibrėžiama įvairiai. Pavyzdžiui, aiškinamuosiuose žodynuose konfliktas apibūdinamas kaip "opozicija", "kontroversija", "susidūrimas", ‚mūšis", "nuožmus nesutarimas", o bendradarbiavimas paprastai apibrėžiamas kaip "darbas kartu, siekiant bendro tikslo", "bendra veikla" ar "susijungimas, siekiant bendros naudos". Tuo tarpu konkurencija reiškia "kovą", "varžymąsi", nebūtinai sąlygojanti vienos iš besivaržančių šalių sužlugdymą.
Konfliktiška elgsena gali būti verbaline ar neverbaline. Priešiškumą galima išreikšti ne žodžiais, bet gestais, raštu, įvairiais veiksmais. Be to, konfliktiška elgsena gali būti aktyvi arba pasyvi. Kartais į priešišką kito žmogaus elgseną sureaguojama pasyvia taktika, pavyzdžiui, nuslepiant tam tikrą informaciją.
Konfliktai taip pat gali būti atviri arba užslėpti. Užslėptas konfliktas gali būti dviejų rūšių: a) potencialus konfliktas – galintis kilti tarp dviejų žmonių konkrečioje situacijoje; b) vidinis konfliktas, kurį sukelia prieštaraujantys vienas kitam individo poreikiai ar norai. Vidinis konfliktas gali būti užslėptas ta prasme, kad paprastai jis nedaro tiesioginio poveikio kitiems žmonėms. Kita vertus, vidinis konfliktas dažnai išreiškiamas žodžiais ar veiksmai, kurie turi įtakos aplinkiniams. Viena iš vidinio konflikto rūšių – vaidmenų konfliktas, kuris bus aptartas vėliau, - paprastai turi įtakos santykiams grupės ar organizacijos viduje. Čia bus nagrinėjami daugiausia atviri konfliktai.

Bendradarbiavimas – tai abipusiškai palaikantys veiksmai tarp dviejų ar daugiau žmonių, grupių ar didesnių sistemų. Tokią elgseną gali sąlygoti suvokimas, kad bendradarbiavimas padės pasiekti bendrą tikslą, ar tiesiog nuostata elgtis būtent taip.

Bendradarbiavimo elgsena taip pat gali būti verbalinė, neverbalinė arba ir tokia ir tokia. Paprastai ji yra aktyvi, nors, be abejo, galimi įvairūs bendradarbiavimo laipsniai. Viena iš šalių gali būti labai entuziastingai nusiteikusi tam tikro projekto atžvilgiu, tuo tarpu kita gali turėti teigiamą nuostatą, tačiau teikti didesnį prioritetą kitiems dalykams.

Nagrinėjant grupinius ir tarpgrupinius santykius, į konfliktą ir bendradarbiavimą reikėtų žiūrėti kaip į atskirą dimensijas. Abiejų tipų elgsena gali būti būdinga organizacijai tuo pat metu, o vieno tipo nebuvimas dar nereiškia kito buvimą. Pavyzdžiui, grupėje gali nebūti konfliktų, tačiau ji gali būti tokia apatiška ar rami, kad joje labai silpnai pasireiškia ir bendradarbiavimas (žr. 4 pav.). Kitu atveju grupė gali labai intensyviai bendradarbiauti kai kuriais darbo ar grupinio gyvenimo klausimais bei pasižymėti didele santarve, kuri neskatina konfliktų ar idėjų konkurencijos (B sritis). C atveju grupė gali bendradarbiauti daugeliu klausimų tuo pat metu palaikydama klimatą, skatinantį įvairių nuomonių raišką. Tokioje grupėje nuolat derinami skirtingi požiūriai ir sprendžiami nesutarimai siekiant konsensuso daugeliu klausimų, todėl konfliktai neturi didelių neigiamų pasekmių grupės veiklai (C sritis). F atveju grupėje gali dominuoti nevaldomi konfliktai, nepasiekiant susitarimo jokiu klausimu (F sritis – nuolatinis karas). D atveju (daug konfliktų ir intensyvus bendradarbiavimas) mažai tikėtinas, nes dažni ar labai intensyvūs konfliktai praktiškai sumažina bendradarbiavimą iki nulio. Pasitaiko atvejų, kai grupėje kyla nemažai konfliktų daugeliu klausimu, tačiau jai pavyksta ir pasiekia šiokio tokio bendradarbiavimo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPersonalo vadybos kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Personalo vadyba
TipasKursiniai darbai
Apimtis48 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis124.79 KB
AutoriusIlona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAsta Stankevičienė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasVilniaus filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konfliktu valdymas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 48 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Asta Stankevičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą